Sıkça Sorulan Sorular
Paris Dolmuşu hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınızın cevaplarını burada bulabilirsiniz.
Çözümleyemediğiniz durum olduğunda İletişim sekmesinden bizlere ulaşabilirsiniz:)
Paris Dolmuşu sizlere en optimum şekilde hizmet vermeyi hedeflemektedir. Planlamamızın en önemli unsuru rezervasyonlarınızdaki önemli bilgilerdir. Rezervasyonsuz gelenler araç bulamama sıkıntısı yaşayabilirler.
Ne kadar erken olursa o kadar sağlıklı olur. Özellikle Bayram dönemlerinde Paris ziyaretçi akınına uğruyor. Bu sebeple seyahat tarihleriniz belli olur olmaz rezervasyonunuzu gerçekleştirmenizi öneririz. Uçuşunuza 12 saatten az bir zaman kala gerçekleştirdiğiniz rezervasyonlar için güvence verememekteyiz. Lütfen rezervasyonunuzu öncesinde gerçekleştiriniz.
Yapmış olduğunuz rezervasyonu iptal edecek olursanız bizlere mutlaka uçuştan en az 6 saat öncesinden bildirmenizi rica ederiz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Evet, Fransız Taşıma Bakanlığı’nın ilgili yasaları gereği her araçta en az 1 çocuk koltuğu bulundurmaktayız. 3 yaşın altında ve 1’den fazla bebek ile seyahat edeceğiniz durumlarda, gereken koltuk sayısını sağlamamız için bize ister e-posta aracılığıyla, ister rezervasyon bilgi formunuzu doldururken ek not kısmında veya telefon ederek bildirebilirsiniz.
Paris Dolmuşu şoförleri uçuşların iniş ve kalkış saatlerini internet ortamından takip etmektedirler. Rezervasyonunuz yapılmış ise sizleri mutlaka bekliyoruz.
Havaalanında sizleri pasaport kontrol ve bavul tesliminden hemen sonraki çıkışta sarı “Paris Dolmuşu” tabelasıyla karşılıyoruz. İneceğiniz terminali ve çıkacağınız kapıyı vermiş olduğunuz uçuş koduna göre şoför arkadaşlar bilmektedirler.
Evet, Paris Dolmuşu tamamıyla Türkiye’den gelen ya da Türkçe konuşanlar için geliştirilmiş bir hizmettir. Ayrıca şoförlerimiz İngilizce ve Fransızca da bilmektedirler. Şoförlere yol esnasında Paris hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınızı rahatça yöneltebilirsiniz.
Dönüş günlerinde, sizleri uçuş saatinden 3 saat önce vermiş olduğunuz adresten gelip alıyoruz. Grev, trafik, eylem, tatil günü gibi özel durumlarda sizlere telefonla ulaşıp ne kadar erken ya da geç geleceğimizi bildiriyoruz. Bu nedenden dolayı, Fransa sınırları içerisinde ulaşılabilir bir cep telefonu numarası vermeniz çok önemlidir. Cep telefon hattınızı gereklilik halinde yurtdışı kullanımına açtırmayı unutmayınız.
Ödeme, sizleri almaya geldiğimiz gün nakit olarak ya da araçta POS cihazı sayesinde kredi kartıyla doğrudan şoföre yapılmaktadır. Dilerseniz internet ortamında PayPal aracılığıyla güvenilir bir şekilde ödemenizi kredi kartı ile gerçekleştirebilirsiniz.
3 yaş ve altı bebekler için transferler ücretsizdir.
Hayır, bazı Shuttle şirketlerinin aksine, Paris Dolmuşu sizlerden uçak gecikme durumlarında herhangi bir ek ücret talep etmemektedir.
Evet, istek üzerine seyahatinizde ödeme esnasında size birey olarak ya da şirketiniz için el yazısı makbuz sağlamaktayız. Ayrıca fatura dilerseniz, size e-mail olarak fatura gönderebiliriz.
Kesinlikle HAYIR! Bize ne kadar garip gelse de bu soru bazen karşımıza çıkmaktadır. İçiniz rahat olsun, Paris Dolmuşu’nun sunmuş olduğu taşıma hizmeti Fransa Taşıma Bakanlığı’nın sıkı denetimi altında yapılmaktadır. Bu hizmet için gerekli lisanslar ve işletme izinleri ilgili kurumlar tarafından alınmıştır. Bu denetimler doğrultusunda araçlarımız 6 ayda bir teknik bakımdan geçmektedir. Ayrıca yapmış olduğunuz tüm transferler “Yolcu Sigortası” kapsamındadır.
Hayır, tüm Paris Dolmuşu araçlarında misafirlerimizin konforu için sigara içilmemektedir.
Evet, araçlarımızda kedi ve köpekleri kabul etmekteyiz.
Paris Dolmuşu şoförleri bavullarınızı taşımakta yükümlü değillerdir ancak sizlere ellerinden geldiği kadar yardımcı olacaklardır.
Evet! Tüm çalışanlarımız Türk, sizlere daha kolay olsun ve Paris’te yabancılık çekmeyesiniz diye bütün çalışanlarımız Türkçe konuşuyor: İstanbul'daki irtibat büromuzdan, sizleri havalimanı kadar ulaştıran şoför arkadaşa kadar.